5. Επέστρεψε η αποστολή της...

Blog

Επέστρεψε η αποστολή της άρσης βαρών από τους Μεσογειακούς αγώνες ORAN 2022

Επέστρεψε η αποστολή της άρσης βαρών από τους Μεσογειακούς αγώνες “ORAN 2022”.

Η εμφάνιση των αθλητριών – τών μας ήταν επιτυχημένη με αποκορύφωμα το ασημένιο μετάλλιο της Σοφίας Γεωργοπούλου.

Αναλυτικά οι αθλητές /αθλήτριες που συμμετείχαν είναι: ·

ΣΟΦΙΑ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ αθλήτρια του Α.Σ. ΚΡΟΝΟΥ ΣΕΡΡΩΝ, αγωνίστηκε στην κατηγορία των 59κ. η οποία κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο στο αρασέ με 94 κιλά, ενώ κατέλαβε την 5η θέση στο επολέ-ζετέ με 108 κιλά. ·

ΕΛΕΝΗ ΡΕΒΕΝΙΚΙΩΤΗ αθλήτρια του Α.Ο. ΣΠΑΡΤΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, αγωνίστηκε στην κατηγορία των 71κ. η οποία κατέλαβε την 6η θέση στο επολέ-ζετέ με 116 κιλά και την 13η θέση στο αρασέ με 83 κιλά. ·

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ αθλητής του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, αγωνίστηκε στην κατηγορία των 89κ. ο οποίος κατέλαβε την 4η θέση στο αρασέ με 157 κιλά και την 6η θέση στο επολέ-ζετέ με 183 κιλά. ·

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΣΤΡΟΥΜΠΗΣ αθλητής του Π.Α.Ο.Κ., αγωνίστηκε στην κατηγορία των 102κ. ο οποίος κατέλαβε την 7η θέση στο επολέ-ζετέ με 175 κιλά και την 9η στο αρασέ με 150 κιλά και. Να σημειώσουμε ότι σύμφωνα με τους κανονισμούς του αθλήματος, η κατάταξη στους Μεσογειακούς αγώνες γίνεται μόνο στις δύο κινήσεις (αρασέ και επολέ-ζετέ).

Προπονητής της ομάδας ήταν ο ομοσπονδιακός προπονητής κος Οδυσσέας Δήμας, ενώ στην αποστολή συμμετείχε και ο Διεθνής Διαιτητής – κριτής κος Νικόλαος Γραμματόσης, ο οποίος επιλέγει από την Οργανωτική επιτροπή των αγώνων.